Estetyka i uniwersalizm, czyli jak udekorować stół na każdą okazję

Estetyka i uniwersalizm, czyli jak udekorować stół na każdą okazję

Zastanawiasz się jak wywrzeć wrażenie na gościach organizując dowolny event u siebie w domu ? Istnieją rozmaite czynniki wpływające na odbiór całego wydarzenia, a dekoracja stołu z pewnością jest jednym z nich. Jako organizator całego przedsięwzięcia masz spory wachlarz możliwości i to od Ciebie zależy dobór elementów dekoracyjnych stołu, przy którym zasiądziesz wraz z rodziną lub znajomymi. Puść wodze fantazji i postaw na kreatywne rozwiązania spotykane w szykownych restauracjach bądź zdecyduj się na piękno zawarte w prostocie.

Słów kilka o serwetkach

Skupmy się na tym nieodłącznym elemencie dekoracji stołu i wymieńmy możliwości, które mamy do dyspozycji. Serwetki mogą cieszyć oko i spełniać swoją rolę. Ich dobór zależy od okazji i naszych osobistych preferencji. Gama wyboru obejmuje serwetki materiałowe, flizelinowe oraz papierowe. Mogą być też gładkie, kolorowe lub wzorzyste.  Pierwsze wymienione przydają szyku i prezentują się elegancko. Serwetki flizelinowe wykonane są z włókna syntetycznego. Za sprawą surowca, z którego są wyprodukowane przypominają na pierwszy rzut oka serwetki materiałowe.  Są sztywne i nadają się do składania ich w finezyjne kształty. Warto je polecić jeśli planujesz oficjalną imprezę okolicznościową, np. swoją rocznicę ślubu. Sposobów układania kompozycji z serwetek flizelinowych jest multum i za pewne nie raz spotkałeś się z ich zastosowaniem w lokalach gastronomicznych. Często spotykane są również serwetki papierowe. To strzał w dziesiątkę jeśli cenisz sobie proste rozwiązania i wygodę. Nadają się praktycznie na każdą ewentualność i błyskawicznie się po nich sprząta. Jak widzisz rozwiązań jest sporo.

Minimalizm, prostota i praktyczność

Spośród wymienionych kategorii serwetek jeden w szczególności ich rodzaj zainteresuje ludzi ceniących swój czas i minimalistyczne rozwiązania. Są to serwetki papierowe. Możemy je sobie dobrać według własnych upodobań, ponieważ nie są jednolite. Poszukując ich w sklepie natkniemy się zarówno na białe jak i kolorowe. Spotkamy się również z motywami ozdobnymi przeglądając oferty sprzedawanych serwetek. Ich ciekawą zaletą jest jednorazowe zastosowanie i łatwość, z jaką po nich sprzątamy. Paczka serwetek może zawierać 20, 50, 100 a nawet 1000, czy 2000 sztuk. To kolejny plus, ponieważ starczy na niejedną imprezę okolicznościową przy założeniu, że okoliczność jest raczej kameralna i nie spodziewamy się sporej liczby gości. Możemy je wykorzystać zarówno w domu dekorując stół przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki, jak i również rozpalając grilla w altance na świeżym powietrzu. W każdej sytuacji sprawdzą się rewelacyjnie.

Dodaj komentarz