Funkcjonalne hale przemysłowe – szybka i bezpieczna budowa obiektu

Funkcjonalne hale przemysłowe – szybka i bezpieczna budowa obiektu

Hale przemysłowe coraz chętniej i częściej wykorzystuje się jako cenne obiekty magazynowe lub produkcyjne. Wynika to z możliwości ich szybkiego i bezpiecznego postawienia, dostosowania do potrzeb danego biznesu, a także całorocznego wykorzystywania hali.

Decydując się na inwestycję w tego rodzaju konstrukcję, warto już na początku zadbać o to, aby stworzony projekt obejmował wszelkie niezbędne instalacje. Dotyczyć to będzie nie tylko ważnych z punktu widzenia instalacji zapewniających bezpieczeństwo (instalacje przeciwpożarowe), lecz także tych, które ułatwią pracę na hali.

Budowa hal przemysłowych

Hale przemysłowe to dość uniwersalne konstrukcje szkieletowe, których budowa nie zajmuje zbyt wiele czasu. System konstrukcyjny pozwala na rozdzielenie funkcji elementów nośnych oraz elementów wypełniających, które wytworzono z wysokiej jakości materiałów, odpornych na niskie temperatury, duże obciążenia, oraz napór silnego wiatru. Tego rodzaju obiekty można postawić znacznie szybciej niż typowo murowane budynki, co wcale nie zmniejsza ich wytrzymałości na niekorzystne warunki atmosferyczne naszego klimatu. Co więcej, hale przemysłowe to w szczególności polecane rozwiązanie dla produkcji lub magazynów z wymaganymi niskimi warunkami temperaturowymi.

Prawidłowo wykonany projekt hali przemysłowej może posłużyć przedsiębiorstwu na wiele lat. Co prawda, tego typu obiekty nie przetrwają aż tyle czasu to te murowane. W dalszym ciągu stanowią jednak ciekawą alternatywę, która pomaga zminimalizować koszty eksploatacji i ewentualnej rozbudowy. Warto przy tym wiedzieć, że naprawa hal przemysłowych nie jest kosztowna, dlatego to rozwiązanie architektoniczne jest dobre na każdą kieszeń.

Hale przemysłowe – istotne kwestie, które warto uwzględnić przy projekcie

Zanim hala przemysłowa zostanie zbudowana, należy stworzyć projekt obiektu, który będzie spełniał wymagane normy, a także indywidualne wymagania inwestora. Planowana realizacja powinna być bezpieczna i funkcjonalna. Z punktu widzenia projektanta hali najważniejszym zagadnieniem jest lokalizacja, typ produkcji oraz związane z nim procesy technologiczne. Ostatnie dwie kwestie wpływają bezpośrednio na decyzję związane z wielkością hali, jej wyposażeniem oraz standardem wykonania.

Przykładowo hale produkcyjne są obiektami bardziej wymagającymi i technologicznie zaawansowanymi niż hale magazynowe. Zasadnicza różnica wynika z obciążenia każdego obiektu, które wpływają na ostateczny wybór odpowiedniej konstrukcji nośnej hali. Co więcej, w halach produkcyjnych, powinno znaleźć się także specjalne miejsce na instalacje przemysłowe (woda, odciągi dymowe itp.). Ważną kwestią, która musi zostać poruszona przy projekcie, jest także instalacja przeciwpożarowa, która ma zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym w obiekcie.

Ustalenie szczegółów na wstępnym etapie planowania hali przemysłowej jest zatem kluczowe. Profesjonalna i doświadczona firma, jak np. Tenistal, zadba o to, aby wysłuchać Twoich potrzeb i na ich podstawie stworzyć unikalny projekt. Przedstawione rozwiązanie możesz zaakceptować albo poprosić o naniesienie  zmian. Po pełnej akceptacji można przystąpić do realizacji projektu.

Dodaj komentarz