Najlepsze Ergonomiczne Krzesła Biurowe

Najlepsze Ergonomiczne Krzesła Biurowe

Jeśli lądujesz na tej stronie, istnieje duża szansa, że zdecydowałeś się zainwestować w nowe krzesło biurowe. Proces poszukiwania nowego krzesła biurowego nie zawsze jest łatwy; w końcu istnieje niezliczona ilość krzeseł i tak wiele punktów cenowych do rozważenia. Skąd więc możesz wiedzieć, że kupujesz krzesło odpowiednie do swoich potrzeb? Tu właśnie wkraczamy my. Mając ponad 16 lat doświadczenia w branży, mamy całkiem niezłe pojęcie o tym, czego szukać, a czego unikać. Ze względu na naszą ogromną wiedzę, jedną z rzeczy, które chcieliśmy zrobić było wyeliminowanie wszystkich krzeseł, które są oferowane za mniej niż 1000 zł. Z naszego doświadczenia wynika, że krzesła w tym punkcie cenowym są zbyt tanie i lepiej nadają się do dyskonta krzesła biurowe post, które pokryjemy w późniejszym terminie.

Krzesło biurowe Steelcase Leap

Zainspirowany badaniami medycznymi prowadzonymi przez cztery lata, 732 różnych doświadczeń użytkowników przyczyniło się do stworzenia krzesła Steelcase Leap. Tak wiele ruchu, we wszystkich najważniejszych miejscach, sprawia, że Steelcase jest naszym ulubionym krzesłem biurowym na rok 2021.

W krześle Steelcase Leap wiele się dzieje, tak wiele, że nasze krótkie podsumowanie raczej nie obejmie wszystkiego. Ogólnie rzecz biorąc, dopasowanie i wykończenie krzesła Steelcase było doskonałe. Nie pozwólcie, aby plastik był mylony z niższą jakością. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne, zapewniające elastyczność oparcia i siedziska, były częścią ogólnego projektu krzesła Leap.

Krzesło Leap jest tak dynamiczne, jak oferowane przez nie regulacje. Z elastycznym oparciem, które ma oddzielny ruch górny i dolny, można uzyskać doskonałe wsparcie w wielu pozycjach siedzących. Krzesło posiada regulację napięcia dolnego odcinka lędźwiowego oraz regulację górnego odcinka piersiowego. Obie regulacje pozwalają na dostosowanie oparcia do indywidualnych potrzeb.

Wysoko regulowane podłokietniki, bardzo dobry komfort siedzenia oraz szeroki zakres dodatkowych regulacji ergonomicznych sprawiają, że krzesło to jest doskonałym wyborem dla większości użytkowników. Krzesło Steelcase Leap dostarczane jest w pełni zmontowane i objęte doskonałą gwarancją.

Krzesło ergonomiczne Steelcase Gesture

Z taką samą oceną jak krzesło Leap, Steelcase Gesture jest również doskonałym krzesłem biurowym. Mimo, że oba krzesła uzyskały taką samą ocenę ogólną, były to różne krzesła. Jedna rzecz, której dowiedzieliśmy się o firmie Steelcase, to fakt, że wkłada ona wiele wysiłku w produkcję swoich krzeseł, co było widoczne w przypadku krzesła Steelcase Gesture. Dzięki globalnym badaniom postawy ciała przeprowadzonym na ponad 2,000 użytkowników, narodził się Steelcase Gesture. Badania wykazały, że ludzka postawa zmieniła się wraz z pojawieniem się nowych technologii i urządzeń. W związku z tym, krzesło musiało być stabilne, ale jednocześnie wystarczająco elastyczne, aby zapewnić wsparcie dla dzisiejszego unikalnego ruchu.

Oparcie Steelcase Gestures 3D LiveBack i siedzisko poruszają się unisono, tworząc wygodną pozycję siedzącą, bez względu na to, w jaki sposób użytkownik porusza się na krześle. Podczas naszych testów było oczywiste, że Steelcase postawił na pierwszym miejscu zakres użytkowników. Krzesło jest tak regulowane, że bez problemu zmieściłoby się na nim 5 i 95 percentyl populacji. Jeśli lubisz bardzo regulowane podłokietniki, to ten fotel ma najbardziej regulowane ze wszystkich, które testowaliśmy. Bez względu na typ ciała, powinieneś być w stanie wygodnie ułożyć ramiona, niezależnie od wykonywanego zadania. Podobnie jak krzesło Leap, Gesture oferuje bardzo dobry komfort siedzenia i szeroki zakres ergonomicznych regulacji, aby dopasować się do Ciebie. Gesture dostarczany jest w pełni zmontowany i objęty doskonałą gwarancją.

Co nam się nie podobało

Poza wysoką ceną, krzesło Gesture nie ma wielu rzeczy, które mogłyby się w nim nie podobać. Mając tak wiele myśli włożonych w jego projekt, zdaliśmy sobie sprawę, że musielibyśmy być drobiazgowi, aby naprawdę zapukać do tego produktu. Podobnie jak krzesło Leap, Steelcase Gesture nie posiada regulowanej wysokości oparcia. Ze względu na konstrukcję siedziska i oparcia, nie była to dla nich realna opcja. Biorąc pod uwagę ilość badań przeprowadzonych przy tworzeniu Gesture, wygląda na to, że nie uważają tej funkcji za tak ważną jak inne, które dołączyli do krzesła.

Podsumowanie krzesła Steelcase Amia

Trzecie krzesło na naszej liście będzie świetną alternatywą dla Leap lub Gesture, ale w niższej cenie. Amia jest objęta 12-letnią gwarancją Steelcase’a dla osób o wadze do 400 funtów. Podobnie jak Leap i Gesture, Amia ma również świetną konstrukcję. Nie jest tak wyrafinowany jak dwa krzesła Steelcase z wyższej półki na tej liście, ale nadal jest jednym z najlepiej wykonanych krzeseł jakie testowaliśmy.

Amia wypadła bardzo dobrze w naszych testach komfortu, uzyskując pięć najwyższych not za siedzisko, oparcie i podłokietniki. Siedzisko tego krzesła oferuje nieco więcej wyściółki niż Leap czy Gesture, ale nadal jest twarde. Nie posiada żadnych twardych krawędzi i posiada elastyczną konstrukcję przedniej krawędzi.

Oparcie jest również zaprojektowane jako elastyczne i wyposażone w system LiveLumbar z regulacją wysokości Steelcase. Elastyczne oparcie, naturalna krzywizna i regulowane podparcie lędźwiowe sprawiają, że Amia uzyskała tak dobre wyniki w naszych testach pod względem komfortu pleców.

Amia jest również wyposażona w bardzo dobry pakiet regulacji, który zaczyna się od podłokietników. Amia posiada takie same podłokietniki, jak model Leap. Ramiona te są jednymi z najbardziej regulowanych na rynku. Amia posiada mechanizm synchro z kontrolą napięcia oraz możliwością zablokowania oparcia w pozycji pionowej lub swobodnego odchylenia. Suwak w siedzisku jest również miłym dodatkiem, który pomaga zapewnić odpowiednie dopasowanie fotela do użytkownika.

Co nam się nie podobało

Ogólnie rzecz biorąc, Amia jest bardzo dobrze dopracowanym fotelem. Nieliczne minusy dotyczą możliwości regulacji krzesła. Amia nie posiada regulacji wysokości oparcia. System lędźwiowy z regulacją wysokości pomaga utrzymać podparcie dolnej części pleców, ale ci z Was, którzy lubią krzesła z wysokim oparciem mogą poszukać innej opcji.

Oparcie ma również tylko jedną pozycję blokady. Jeśli lubisz blokować swoje krzesło pod różnymi kątami, to nie będzie to najlepszy wybór dla Ciebie. Ostatnią rzeczą, która może być dla Ciebie nie do przejścia, jest fakt, że Amia nie posiada opcji zagłówka. Jeśli podoba Ci się Amia, ale potrzebujesz zagłówka, możesz rozważyć Leap, Gesture lub Think.

Krzesło biurowe Steelcase Think v2

Kolejnym krzesłem na naszej liście jest kolejny model od Steelcase. Think v2 jest tańszą opcją w porównaniu do Leap i Gesture. Pod względem ceny i jakości wykonania jest podobny do modelu Amia. Think jest standardowo objęty 12-letnią gwarancją, o której już mówiliśmy, a także dostarczany jest w pełni zmontowany. Ma bardzo podobny zestaw ramion do Leapa i Amii. Są one nieco twardsze, ale mają prawie taki sam zakres regulacji wysokości, szerokości, głębokości i obrotu.

Think posiada cienko wyściełane siedzisko z elastycznym przodem, które zapewnia dobre podparcie podczas długich godzin pracy. Regulacja głębokości siedziska pozwala na umieszczenie przodu siedziska w odpowiednim miejscu za kolanami. Siedzisko nie posiada żadnych twardych krawędzi i ma przestronną konstrukcję. Ma bardziej płaski kształt siedziska w porównaniu do krzesła Leap.

Think jest jednym z niewielu krzeseł Steelcase’a, które oferują opcję oparcia z dzianiny. Jest ono bardziej przewiewne niż standardowa opcja z tkaniny i pozwala bardziej zagłębić się w oparcie niż wersja wyściełana. Jeśli nie jesteś fanem siatki, wyściełana wersja również oferuje dobre podparcie i nie stwierdziliśmy, aby była zbyt ciepła. Oparcie ma ładny naturalny łuk i regulowaną wysokość podparcia lędźwiowego.

Jedną z rzeczy, która naprawdę odróżnia Think od poprzednich krzeseł Steelcase jest jego mechanizm wrażliwy na wagę. Krzesło zostało zaprojektowane w taki sposób, aby odchylało się w zależności od wagi ciała i ustawiało nas w bardziej neutralnej pozycji ergonomicznej niż Leap, Gesture czy Amia. Masz do wyboru kilka opcji napięcia, co jest czymś, czego nie spotykamy w większości krzeseł z mechanizmem wrażliwym na wagę.

O ile dla niektórych mechanizm reagujący na wagę będzie jedną z najbardziej atrakcyjnych cech Think’a, dla innych będzie to również jego największa wada. Mechanizm wrażliwy na wagę jest o wiele prostszy w użyciu, ponieważ nie musisz kombinować z mechanizmami napinającymi i blokującymi, ale brak prawdziwej regulacji napięcia oznacza, że nie możesz dopasować go do swoich preferencji.

Dla niektórych osób wyłącznikiem może być również ruch odchylania do tyłu. Kiedy odchylasz się do tyłu, siedzisko utrzymuje biodra uniesione do góry. Nie jest to ruch kołyszący, jak w przypadku krzeseł z mechanizmem synchro tilt i knee tilt. Jest to dobre rozwiązanie do pisania na klawiaturze, ale nie będzie idealne dla osób, które lubią spędzać dużo czasu w pozycji leżącej.

Podsumowanie krzesła Haworth Fern

Następne krzesło na naszej liście to najwyższej klasy krzesło od Haworth i jest wiele powodów, aby je polubić. Dzięki czterowarstwowej, elastycznej konstrukcji oparcia Fern jest jednym z najbardziej unikalnych i innowacyjnych krzeseł biurowych na rynku. Wysokie oparcie i regulowana wysokość podparcia lędźwiowego zapewniają pełne wsparcie dla pleców.

Krzesło Fern posiada bogaty pakiet regulacji, który zaczyna się od podłokietników. Po rozbudowie do opcji w pełni regulowanej, otrzymasz regulację wysokości, szerokości, głębokości i obrotu. Podłokietniki również można regulować podobnie jak w Leap v2. Są to jedne z najbardziej regulowanych podłokietników, jakie testowaliśmy. Otrzymasz również regulację głębokości siedziska, regulację napięcia, wiele pozycji blokady i pochylenie siedziska do przodu.

Fern ma twarde siedzisko, które zostało dobrze przyjęte w naszym biurze i uzyskało dobrą ocenę ogólną wśród naszych testerów. Nie ma twardych krawędzi, a przód siedziska jest nieco elastyczny, co sprawia, że jest to dobra opcja dla wielu pozycji siedzących.

Dodaj komentarz