Serwetki – niezbędny element każdego przyjęcia lub uroczystości

Serwetki – niezbędny element każdego przyjęcia lub uroczystości

Serwetki są czymś małym i dość niepozornym, co wbrew pozorom może mieć spory wpływ na to, jak goście będą postrzegali daną uroczystość. Niskiej jakości, łatwo niszczące się i słabo absorbujące serwetki o nieestetycznym wzorze z pewnością nie zrobią na nikim dobrego wrażenia. Jest to więc element, któremu warto poświęcić nieco uwagi podczas planowania różnego rodzaju uroczystości.

Jaki wzór serwetek wybrać?

Obecnie serwetki dostępne są w bardzo dużej ilości różnych wzorów. Znajdziemy wśród nich zarówno wzory neutralne, dobre na każdą okazję, jak i wzory tematyczne, na których znajdziemy na przykład elementy związane z Bożym Narodzeniem lub inną okazją.

Wzory serwetek różnią się też poziomem elegancji – niektóre sprawdzą się na poważnej uroczystości, inne zarezerwowane są dla bardziej swobodnych imprez.

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość nadrukowania na serwetki własnego wzoru, czy to logo firmy, czy jakiejś innej grafiki. Może się to przydać, jeśli na przykład planujemy uroczystość firmową bądź zamawiamy serwetki do naszej restauracji. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, musimy zadbać o to, aby grafika była odpowiednio wyraźna i dobrze przygotowana, tak, aby świetnie wyglądała na serwetkach.

Serwetka nie musi być papierowa

Większość osób kojarzy serwetkę z papierem, natomiast warto wskazać, że może ona zostać wykonana także z innego materiału. W sprzedaży są na przykład serwetki flizelinowe, które są bardziej solidne i trudniej jest je rozerwać czy zniszczyć.

Klienci, pracownicy, bliscy czy dowolna grupa, której przyjdzie korzystać z takich serwetek, z pewnością odczuje różnicę względem tradycyjnych serwetek papierowych i będzie pozytywnie zaskoczona.

Ozdoby z serwetek wciąż są w modzie

Na różnego rodzaju uroczystościach, takich jak śluby, przyjęcia czy urodziny, wciąż na stołach często znaleźć można różne figury stworzone z serwetek. Ten trend wciąż się utrzymuje, ponieważ robi świetne wrażenie wizualne, a jednocześnie wymaga jedynie serwetek oraz odrobiny umiejętności i czasu, nie jest więc drogim rozwiązaniem.

Warto nauczyć się układania co najmniej kilku ciekawych, fantazyjnych wzorów z serwetek, aby zaimponować swoim gościom. Obecnie nie jest to trudne, ponieważ w Internecie można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju poradników, czy to składających się ze zdjęć i tekstu, czy w formie wideo.

Jeśli na początku efekty nie będą zadowalające, nie powinniśmy się poddawać – wraz z nabieraniem wprawy z pewnością nasze figury z serwetek będzie wyglądać coraz bardziej zadowalająco.

Dodaj komentarz