Cegła i biblioteczka, czyli najnowsze trendy w aranżacji salonu

Cegła i biblioteczka, czyli najnowsze trendy w aranżacji salonu

Trendy we wnętrzach zmieniają się tak samo często, jak w modzie. Niekoniecznie musimy zmieniać całego wystroju, aby za nimi nadążać. Jeśli jednak chcemy urządzić przytulny, nowoczesny salon, w którym zarówno my, jak i nasi goście będą czuli się swobodnie, podpowiadamy jak to zrobić.

Urządzamy salon – cegła

Z pomocą przyjdą nowojorskie seriale. Cegła na ścianie sprawia, że wnętrze nabiera stylu i niebanalnego charakteru. Możemy zainspirować się nowojorskimi mieszkaniami, w których cegła w salonie jest bardzo częstym rozwiązaniem. Jest świetnym tłem dla prostych, nowoczesnych mebli bez zbędnych ozdobników. Pasuje także do surowego (ale nie chłodnego) klimatu wnętrza. Dobrze komponuje się ze szkłem, drewnem, srebrem czy złotem. Wpasują się w nią także industrialne dodatki, np. lampy. Jeżeli do tego dodamy niebanalne obrazy czy rzeźby, całość będzie prezentowała się stylowo i bardzo nowocześnie.

Biblioteczka w salonie

Bardzo modne są duże biblioteczki zajmujące całą ścianę w naszym salonie. Nie tylko wygląda bardzo stylowo, ale przy okazji możemy pochwalić się swoją kolekcją. Salonowi w barwach szarości, bieli, beżu przyda się nieco koloru, a ten do wnętrza wniosą właśnie grzbiety książek. Możemy je ułożyć w niebanalny sposób tworząc mozaikę.

Przestrzeń w mieszkaniu

Pamiętajmy, że nowoczesne wnętrza charakteryzują się także dużą przestrzenią. Dobrze więc salon pozostawić “otwarty”. Może on łączyć się z kuchnią lub jadalnią i być “oddzielony” jedynie blatem, barkiem czy po prostu kolorami. Jeżeli dysponujemy wysokim mieszkaniem, możemy stworzyć również antresolę, dzięki temu część wypoczynkowa zostanie przeniesiona wyżej, a my zyskamy sporo przestrzeni na dole.Dobrym wyjściem jest także umieszczenie w salonie luster. Optycznie powiększy to wnętrze.

Stylowe dodatki do salonu

Nowoczesne wnętrza nie lubią przepychu, dlatego postawmy na minimalną ilość dodatków – za to, niech będą przemyślane. Wybierzmy wazony o geometrycznych kształtach, żywe rośliny, długie, wiszące lampy, świeczniki ze świecami zapachowymi, które wniosą sporo ciepła do wnętrza, obrazy czy elektryczne kominki.

Dodaj komentarz