Odkurzacz pionowy – czy warto go kupić?

Odkurzacz pionowy – czy warto go kupić?

Odkurzacz pionowy to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Tego rodzaju urządzenie można znaleźć obecnie w większości sklepów ze sprzętem AGD i RTV i wiele osób sięga właśnie po takie rozwiązanie. Każdy z nas chce bowiem aby odkurzanie było możliwie jak najszybsze i bezproblemowe a producenci odkurzaczy pionowych obiecują, że ich urządzenia są nam w stanie to zapewnić. Jak jednak wygląda rzeczywistość i czy warto kupić odkurzacz pionowy? Odpowiadamy.

Zalety odkurzaczy pionowych

Główną zaletą odkurzaczy pionowych jest oczywiście fakt, że są bezprzewodowe i działają bez konieczności podłączania kabla do prądu. Jest to bardzo duże ułatwienie podczas codziennych porządków, ponieważ problem zaplątanego kabla po prostu znika. Nie musisz się też martwić tym, że w miejscu, w którym chcesz odkurzyć, nie ma w pobliżu gniazdka. Po prostu bierzesz odkurzacz do ręki, uruchamiasz go i odkurzasz bez ograniczeń. Odkurzacze pionowe to mobilne urządzenia o stosunkowo lekkiej konstrukcji. To także można uznać za ich sporą zaletę.

Zaleta, o której również warto wspomnieć to ta, że odkurzacze pionowe to bardzo często urządzenia wielofunkcyjne. Wiele modeli ma możliwość błyskawicznej zmiany na odkurzacz ręczny – wystarczy wypiąć zbiornik i nałożyć odpowiednią końcówkę do odkurzania. Takim sprzętem możesz więc odkurzyć nie tylko podłogi, ale także kanapy, materace, samochód i wiele innych rzeczy.

Odkurzacze pionowe https://eltkom.pl/odkurzacze-pionowe są też łatwe w przechowywaniu. Nie musisz zwijać kabla i składać całego urządzenia. Wystarczy umieścić odkurzacz w specjalnej ładowarce, którą można polożyć w praktycznie każdym miejscu z dostępem do prądu. Odkurzacze pionowe nie zajmują sporo miejsca i można je bez problemu ustawić nawet w małych mieszkaniach.

Czy warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe mimo wielu zalet mają także swoje wady. Niestety takie urządzenia nie mogą pracować bez przerwy, ponieważ są zasilane na akumulator, który dość szybko się rozładowuje. Na rynku można znaleźć coraz więcej urządzeń, które działają 20, 30 czy nawet 40 minut bez ładowania jednak dalej nie jest to nieograniczona możliwość odkurzania tak jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy zasilanych na prąd. Jest to jednak dobre rozwiązanie jako dodatek do tradycyjnego sprzętu, a nawet samodzielny odkurzacz w niedużych mieszkaniach, które szybko można posprzątać na jednym ładowaniu akumulatora. Warto rozważyć taki zakup tym bardziej, że obecnie można znaleźć naprawdę sporo dobrej jakości odkurzaczy pionowych w dobrej cenie.

Dodaj komentarz