Przeprowadzki i niezbędne taxi bagażowe

Przeprowadzki i niezbędne taxi bagażowe

Dzisiaj trochę z innej beczki, mianowicie poruszymy tematy związane z tym, co każdemu prędzej czy późnej się przytrafia, czyli przeprowadzką.

Planujesz w najbliższym czasie przeprowadzkę i nie wiesz jak się do niej przygotować? Dzięki temu artykułowi zdobędziesz podstawową wiedzę w tym zakresie. Dowiedz się, jakich błędów należy się wystrzegać przy planowaniu przeprowadzki i spraw, aby w Twoim przypadku taka zmiana była sprawna i bezbolesna.

Moja pierwsza przeprowadzka – 30 dni wcześniej

Nadszedł w końcu ten dzień, kiedy uznałeś, że chcesz się wyprowadzić “na swoje”, lub po prostu zmienić miejsce zamieszkania z powodów finansowych. Możliwe, że czujesz już dreszczyk emocji, który towarzyszy przy każdej ważnej decyzji w życiu. Jeśli w kwestiach formalnych, związanych z nowym mieszkaniem masz już wszystko dopięte na ostatni guzik to teraz jest idealny moment do załatwiania spraw organizacyjnych i transportowych.

Pierwsza rzecz, jaką powinieneś zrobić to spakowanie wszystkich rzeczy oraz ich szczegółowe rozpisanie. Na tym etapie przydadzą Ci się:
kartony
teczki
marker
taśma klejąca

Takie rzeczy, jak pieniądze, kosztowności, ważne dokumenty, czy też pamiątki rodzinne, które mają dla Ciebie ogromną wartość sentymentalną powinieneś spakować w pierwszej kolejności. To prawdopodobnie najistotniejszy punkt Twojej pierwszej przeprowadzki, ponieważ z doświadczenia wiemy jak często ludzie zapominają w pierwszej kolejności o spakowaniu najważniejszych rzeczy, a później są z tego same kłopoty bo ciężko znaleźć nam w tych wszystkich kartonach prawo jazdy lub zegarek od Cioci. Pamiętajmy więc o tym, aby później nie trzeba było roztwierać zaklejonych już kartonów i zaklejać ich na nowo.

Gdy już najważniejsze rzeczy są spakowane w kartony lub teczki, oraz odpowiednio rozpisane w widocznych miejscach ( pamiętajmy, że pracownicy taxi bagażowego będą na tej podstawie rozpakowywali paczki ) możemy przejść do pakowania rzeczy mniej ważnych i większych gabarytowo jak np. sprzęt AGD/RTV, komputer czy meble. Na pewno przyda nam się pomoc drugiej osoby, która coś przytrzyma, podniesie czy też doradzi na miejscu. Jeśli nie jesteś w stanie zorganizować takiej osoby to warto skontaktować się z firmą bagażową, która pomoże Ci już na tak wczesnym etapie przeprowadzki.

Taxi Bagażowe – Jak wybrać odpowiednią firmę do przeprowadzki?

Na rynku działa bardzo wiele firm transportowych, które oferują usługi bagażowe i przewóz towarów. Najważniejsze jest to, aby nie sugerować się wyłącznie ceną przy wyborze naszego przewoźnika, a przede wszystkim jakością świadczonych usług oraz dobrymi opiniami np. na Facebook’u lub w gronie wspólnych znajomych. Bezpiecznie jest postawić na sprawdzoną i znaną markę, jak np. taxi-bagaz.com.pl i mieć pewność, że nasze rzeczy są w dobrych rękach a ich magazynowanie przebiega w sposób właściwy.

Jeśli Twoja przeprowadzka nie jest zbyt spektakularna w swojej wielkości, to najprawdopodobniej wystarczy Ci zamówienie taxi bagażowego z jednym lub dwoma pracownikami którzy pomogą załadować i rozładować wszystkie przedmioty. Taxi bagażowe to usługa, polegająca na wynajęciu samochodu dostawczego, w którym spokojnie pomieścisz wszystkie rzeczy nie mieszczące się w Twoim aucie osobowym natomiast transport większych gabarytów wymaga zaangażowania pojazdu ciężarowego. Profesjonalna firma bagażowa posiada własną flotę pojazdów i będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom.

Wszelkie wątpliwości pomoże Ci rozwiać tzw. Fleet Manager lub Doradca w obsłudze Klienta firmy transportowej. Taka osoba doskonale orientuje się w dopuszczalnej ładowności, oraz innych właściwościach pojazdów, które nadzoruje w danej firmie. Wspólnie będziecie mogli ustalić, jaki konkretnie pojazd spełni Twoje oczekiwania i zminimalizuje poniesione przez Ciebie koszta przeprowadzki. Pamiętaj, aby już na samym początku współpracy z daną firmą transportową ustalić wszelkie niezbędne szczegóły.

Dzień przeprowadzki

W mgnieniu oka miną ten miesiąc, prawda? Dziś jest Twój wielki dzień i zaczynasz wspaniałe życie! Zanim jednak będziesz mógł otworzyć szampana w nowym mieszkaniu lub biurze czeka Cię jeszcze niemały wysiłek, oraz załatwienie pozostałych formalności. W tym dniu skontaktuj się z Twoim przewoźnikiem i ustalcie dokładny adres, pod który ma przyjechać kierowca wraz z pracownikiem. Jeśli we wstępnych rozmowach z Fleet Manager’em lub pracownikiem taxi bagażowego ustaliliście, że pracownicy mają pomóc Ci w załadunku rzeczy to wszystko powinno już dalej przejść gładko i sprawnie.

Gdy już firma bagażowa dotrze pod wskazany przez Ciebie adres dobrze jest wyjść przed mieszkanie i wskazać dogodne miejsce do parkowania. To znacznie ułatwi sprawę i od razu cały proces będzie przebiegał szybciej, bo w dużych miastach, jak np. Warszawa nie jest łatwo znaleźć miejsce parkingowe – tym bardziej dla pojazdu dostawczego. Jeśli wszystko zrobiliśmy tak jak trzeba, a nasze kartony i teczki są podpisane w odpowiednich miejscach to proces rozpakowywania przebiegnie bardzo sprawnie, a Ty będziesz mógł w końcu zacząć cieszyć się ze swojego nowego mieszkania.

Dodaj komentarz