Jak wybrać narożniki ogrodowe do swoich potrzeb?

Jak wybrać narożniki ogrodowe do swoich potrzeb?

Funkcjonalne meble ogrodowe to podstawa, dzięki której w ciepłe dni możemy komfortowo spędzać czas na świeżym powietrzu – zarówno z bliskimi, zapraszając gości, jak i samotnie z ulubioną książką. Możliwości są zatem naprawdę duże, dlatego warto wykorzystać potencjał dostępnych w opcji w sposób maksymalny – zwłaszcza że przy obecnych opcjach możliwości są niemal nieograniczone i wystarczy sięgnąć po sprawdzone produkty, które cieszą się uznaniem innych użytkowników.

Potrzebujesz przykładu asortymentu, który powinien stanowić podstawę Twojej aranżacji ogrodowej? Otóż nie ma problemu! Wystarczy zastanowić się nad tym, w jaki sposób eksploatować narożniki ogrodowe. Dzięki nim możemy wygodnie ułożyć się podczas opalania lub relaksu, lub pomieścić nieco większą grupę przyjaciół, organizując grilla wspólnie z lokatorami.

Dostosuj wielkość do własnych możliwości

Narożniki ogrodowe dostępne są w dwóch standardowych wersjach. Pierwsza to tradycyjne L, które wykorzystywane jest przy mniejszych i średnich tarasach lub ogrodach. Jest to również doskonały wybór dla osób, które nie mają zbyt często dużej liczby gości lub ilość lokatorów także nie jest szczególnie imponująca, np. 2-3 osoby.

Co zrobić, gdy masz większe potrzeby? To naprawdę nie jest skomplikowane, ponieważ niemal każdy renomowany producent wyposażenia ogrodowego, dysponuje konstrukcjami typu U. Są one w stanie pomieścić dodatkowo 3 osoby, co z pewnością jest niezwykle atrakcyjną propozycją w przypadku większych imprez. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie narożniki ogrodowe zajmują już stosunkowo dużą ilość miejsca, co przekłada się też na aranżacje i design. Przy niewielkich obiektach lepiej czasem postawić na mniejsze rozwiązania, dodając przykładowo krzesła jako alternatywę dla nadprogramowych przybyłych biesiadników.

Elegancki i minimalisty styl dla każdego tarasu lub ogrodu

Jaki model wybrać, by prezentował się on w sposób elegancki i nowoczesny? Wybór wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po popularne minimalistyczne komponenty w szarym lub brązowym odcieniu, które doskonale komponują się z nowoczesnym stylem wykończenia.

Po pierwsze narożniki ogrodowe w takich odcieniach są łatwe w utrzymaniu czystości i ewentualne zabrudzenia są na nich o wiele mniej widoczne, niż w przypadku konstrukcji czarnych lub białych. Po drugie są one niezwykle uniwersalne, ponieważ dopasować do nich możemy niemal wszystkie pozostałe meble lub inne funkcjonalne elementy, które pojawią się w Twoim ogrodzie – niezależnie, czy będą one metalowe, czy drewniane.

Dodaj komentarz