Pielęgnacja ogrodu ze smartfona

Pielęgnacja ogrodu ze smartfona

Domowe podwórko

Piękny ogród przed domem to marzenie nie jednego z nas. Każdy chciałby mieć kawałek zielonego trawnika, na którym można byłoby spacerować boso, piękne, pachnące kwiaty oraz miejsce na wypicie porannej kawy na świeżym powietrzu.

Niestety nasze ogrody nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego oczekiwali, a brak czasu w dzisiejszych czasach sprawia, że niektórzy rezygnują z ogrodu całkowicie, zastępując go betonowymi powierzchniami i ewentualnie kilkoma doniczkami z sukulentami.

Wszystko w porządku, jeżeli akurat taki styl nam się podoba, on również może mieć swój urok. Natomiast zieleń, drzewa i kwiaty od zawsze sprawiają wrażenie tętniącego życiem ogrodu i nic w tym dziwnego, że wiele osób dąży do tego by je posiadać.

Nowoczesne technologie w naszym ogrodzie

Na szczęście technologia idzie do przodu i rezygnacja z ogrodu nie jest konieczna, ponieważ mamy możliwość sterowania, np. nawadnianiem – używając smartfona. Producenci oferują zintegrowany system zarządzania ogrodem, który możemy kontrolować za pomocą telefonu niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. System wyposażony jest w: sensory (zamontowane w ogrodzie), sterownik nawadniania, hydrofor elektroniczny, akumulator, robota koszącego oraz router, który stanowi serce nowego inteligentnego systemu i pozwala na zdalne zarządzanie jego elementami.

Pielęgnacja ogrodu ze smartfona

Od tej chwili za pomocą aplikacji jesteśmy w stanie podlać rośliny, skosić trawnik bądź przerwać zaplanowane wcześniej zadania, jeżeli widzimy, że warunki pogodowe mają ulec zmianie. Wszystko za pomocą czujników, które na bieżąco informują nas o wilgotności gleby, temperaturze, nasłonecznieniu czy nadchodzących opadach. Jeżeli zatem mamy zaplanowane, że nawadnianie ma się włączyć kiedy wilgotność podłoża spadnie poniżej wyznaczony poziom, a wieczorem zapowiada się na deszcz (aplikacja nas o tym poinformuje) to nie ma konieczności włączenia hydroforu i możemy wyłączyć nawadnianie oszczędzając wodę.

System da nam znać również o poziomie naładowania akumulatorów, żeby w razie potrzeby było wiadomo, że wymagają naładowania. Dzięki czemu nasz robot koszący czy hydrofor zawsze będzie gotowy do pracy. Wszystkie te działania jesteśmy w stanie wykonać za pomocą wspomnianego już routera, który zbiera wszystkie informacje z urządzeń w ogrodzie i pozwala na ich zdalne sterowanie.

Dzięki takiemu inteligentnemu systemowi pielęgnacji ogrodu możemy spokojnie wybrać się na dłuższe wakacje bez obaw, że nasz ogród w tym czasie pozostanie bez opieki i nie ma potrzeby wynajmowania osób trzecich do jego pielęgnacji.

Dodaj komentarz